19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Thaçi do të hyjë në pazar me Isën

HashimThaci-IsaMustafaLideri i PDK’së dhe kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi do t’ia bëjnë një ofertë liderit opozitar Isa Mustafa, njëherit kryetar i LDK’së.

Thaçi do ta ofrojë datën 15 qershor për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme në shkëmbim të votës së deputetëve të LDK’së për vazhdimin e ulëseve të rezervuara për komunitetet pakicë.

Ky skenar, sipas burimeve të gazetës Tribuna, do të realizohej përmes shkëmbimit të votave të minoriteteve për themelimin e FAK;ut me votat e partive të shumicës për vazhdimin e ulëseve të rezervuara për pakicat në Kuvend.

Kështu, Kosova e ka një mundësi që zgjedhjet të mbahen me 15 qershor, nëse LDK e pranon ofertën e Thaçit.

Më Shumë

‘Jam mbrojtë nga kufomat e vrara, s’më vjen turp me tregu’ – Nijazi Kryeziu flet për masakrën e Dubravës

Janë bërë 25 vjet nga masakra e burgut të Dubravës. Në këtë masakër forcat paramilitare serbe kanë vrarë 160 të burgosur shqiptarë dhe kanë...

Bernard Karrica “Ylli i Javës” në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës ka ndarë çmimin “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 35-të në Albi Mall Superligë i ka takuar...

Lajmet e Fundit