9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Thaçi, Kryeziut: Të uroj lehtësi shpirtërore, për humbjen e 3 nëntorit

Hashim Thaci 2Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi i është përgjigjur falënderimit të kandidatit të LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziut. Ai tha se Eqrem Kryeziu me 3 nëntor do të pësojë humbjen e radhës përballlë kandidatit të PDK-së, Ramadan Muja.

“Kam dëgjuar këto ditë deklarime falënderuese në emrin tim nga oponenti i ricikluar i kandidatit Muja. Unë dua t’i shprehë lehtësi shpirtërore këtij kandidati riciklues të Ramadan Mujës dhe ta sigurojë se do të ketë edhe ma lehtë pas 3 nëntorit, sepse kandidati Muja do t’i fitojë zgjedhjet pa balotazh. Prandaj, i shprehi lehtësi shpirtëror ricikluesit të kandidatit të Mujës, Eqrem Kryeziut”, ka thënë Thaçi për TVB.

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu, ndërkaq javën e kaluar ka falënderuar kryetarin e PDK-së, Hashim Thaçin, për rikandidimin e tretë të Ramadan Mujës. Ai ka vlerësuar se ky rikandidim do të jetë një përparësi për të dhe LDK-në.

“Për mua ky kandidim më duket se më ka dhënë përparësi të mirë. E falënderoj kryeministrin e Kosovës që më këtë rast më ka ndihmuar ,sepse karshi kandidatit Muja besoj se do të fitoj”, ka thënë Kryeziu

Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi ka thënë se rikandidimi i Ramadan Mujës për kryetar të Prizrenit, ka ardhur me kërkesën dhe vullnetin e shumë prizrenasve dhe punës së mirë që ka bërë për dy mandate të qeverisjes.

“Muja ka bërë një punë të mirë për Prizrenin.Ai e ka përkrahjen për Prizrenin Evropian nga të gjitha subjektet politike dhe shoqëria civile si dhe qytetarët”, ka thënë Thaçi. /PrizrenPress.com/

 

 

 

 

Më Shumë

Dërgesat e mërgatës deri në muajin tetor arrijnë në 1.2 miliard euro

Një miliard e 11.9 milionë euro është vlera e dërgesave nga mërgata deri në muajin tetor 2023, gjë që paraqet rritje prej 10.9 për...

Konfirmohet vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, shkon në shtatë numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka thënë se të enjten e ka neutralizuar një të dyshuar për grabitjen e argjendarisë në Suharekë dhe se ka shkuar...

Lajmet e Fundit