15.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Totaj: Lufta e UÇK-së është nyja më e lavdishme e historisë sonë

Kryetari I Prizrenit, Shaqir Totaj, kaloi sot ditën  bashkë me veteranët, invalidët e luftës dhe familjarë të dëshmorëve.

“Lufta e UÇK-së është nyja më e lavdishme e historisë sonë kombëtare dhe jemi me fat që kemi jetuar në kohën e UÇK-së për ta ditur vlerën e lirisë dhe për ta shijuar atë. Lavdi dëshmorëve, martirëve dhe heronjve të gjallë!” u shpreh  Totaj.

Më Shumë

Sot varroset veterani i UÇK-së, Edip Celina

Organizata e Veteranëve të UÇK-së në Prizren ka njoftuar se sot do të bëhet varrimi i veteranit të UÇK-së,Edip Celina. Varrimi bëhet  me ikindi, në...

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së dhe ish-polici, Asllan Gashi

Ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare, veterani i UÇK-së dhe ish- polici i Kosovës,  i cili jetonte në Prizren, Asllan Gashi. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ I ndjeri, Asllan...

Lajmet e Fundit