8.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Trump sulmon Biden: Nuk lidh dot dy fjalë bashkë

Pas fitores së primareve në Neë Hampshire, Donald Trump ka lëshuar sërish një lumë akuzash ndaj kreut aktual të Shtëpisë së Bardhë, Joe Biden.

Gjatë një takimi elektoral në Nashua, miliarderi amerikan u shpreh i bindur se do të arrinte një fitore historike në zgjedhjet presidenciale të nëntorit.

“Do ta mundim Joe Biden, por kush nuk mund ta mundë atë. Ai nuk bën dot dy fjalë bashkë. Nuk mund të ecë vetë dhe pa ndihmë”.

Më tej, Trump kërkoi nga rivalja e vetme në garë në radhët e republikanëve, Nikky Haley që të heqë dorë dhe të mos vijojë më me fushatën.

“Nikki Haley duhet të pezullojë kandidimin e saj presidencial. Nëse nuk largohet, ne humbim para në vend që t’i shpenzojmë kundër Joe Biden, që është fokusi ynë. Ajo pësoi një tjetër humbje të rëndë dhe mbajti një fjalim sikur fitoi”, tha Trump./a2cnn/

Më Shumë

Haaland për bashkëpunimin me De Bruyne: Ne po vijmë, jemi gati të sulmojmë

Dyshja e Manchester Cityt, Erling Haaland dhe Kevin de Bruyne shkëlqyen në fitoren e Qytetarëve ndaj Luton Town, duke kaluar në çerekfinale të Kupës...

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së dhe ish-polici, Asllan Gashi

Ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare, veterani i UÇK-së dhe ish- polici i Kosovës,  i cili jetonte në Prizren, Asllan Gashi. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ I ndjeri, Asllan...

Lajmet e Fundit