3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Tyson lëndon trajnerin e tij gjatë një ndeshjeje stërvitore

Mike Tyson është boksier i pensionuar me më shumë se 50 vite, por fuqia e duarve të tij nuk ka humbur kurrë dhe në një stërvitje, ai për pak nuk i ka thyer gojën trajnerit të tij.

Tyson ka postuar në llogarinë e tij në Instagram momentin kur godet, Rafael Cordeiro-n në gojë gjatë  stërvitjes.

Tyson shkroi në përshkrimin e videos: “Kur luan me zjarrin përfundimisht do të digjesh. Më falni për këtë”.

 

Seriali kushtuar Mike Tyson, që detajon jetën e ish-kampionit të boksit në peshën e rëndë, pritet të dal së shpejti, pasi tashmë trailer-i është publikuar.

Shfaqja do të nxjerrë në pah momente në jetën e Tyson-it, që nga ditët e tij të trazuara si i ri duke u rritur në New York, deri në stërvitjen e tij magjike nën Cus D’Amato, rrugës për t’u bërë grushtuesi më i frikshëm në historinë e boksit të peshave të rënda.

Mike Tyson ka thënë se ai nuk ishte adhuruesi më i madh i shijes së veshit të Evander Holyfield, 25 vjet pasi e kafshoi atë në ring.

Incidenti bëri bujë në atë kohë dhe është një nga gjërat për të cilat Tyson është më i njohur edhe sot, pavarësisht karrierës së tij të pabesueshme si boksier.

Gjatë një interviste në radio me Alex Jones, Tyson po përtypte një nga ‘Mike Bites’ e tij të njohura, gomat e kanabisit, të cilat janë në formën e veshit të kafshuar të Holyfield.

“Ka shije më të mirë se veshi i Evander”, tha Tyson.

“Veshi i Evander Holyfield ka shije të keqe”.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Liria e kërkon shpëtimin me trajnerin e ri, Mirsad Jonuz

Liria është bërë sot me trajner të ri. Prizrenasit e kanë emëruar trajnerin, Mirsad Jonuz në krye të shtabit teknik. Me një përvojë në vende të...

Superliga e basketbollit rikthehet me disa duele të zjarrta

Fundjava do të sjellë përballje interesante në elitën e basketbollit të Kosovës. Kjo xhiro do të hapet me sfidën mes Pejës dhe Golden Eagle Yllit...

Lajmet e Fundit