22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

“Ukshin Hoti” pranon 2080 studentë

Hapet konkursi për regjistrimin e studentëve të rinj në vitin akademik 2018/2019 në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren.

Universiteti “Ukshin Hoti” në Prizren, për vitin e parë të studimeve themelore- Bachelor, për vitin akademik 2018/2019, në afatin e parë do të pranojë 2080 studentë në 18 drejtime përkatëse, në: Fakultetin e Shkencave Kompjuterike, Fakultetin e Shkencave të Jetës dhe Mjedisit, Fakultetin e Edukimit, Fakultetin e Filologjisë, Fakultetin e Ekonomisë dhe në Fakultetin Juridik.

Më Shumë

Iu premtuan në Big Brother, Luiz Ejlli thotë se akoma nuk u realizuan pushimet në Maldive

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito kanë nisur pushimet së bashku me nënën e artistit shkodran dhe vajzën e tyre, Luna Mari. Çifti këtë kohë ka...

1672 gjoba të shqiptuara për një javë në rajonin e Prizrenit

1672 gjoba i ka shqiptuar Policia e Kosovës brenda një javë në katër komuna të rajonit të Prizrenit, në kuadër të komunikacionit rrugor. “Po ashtu...

Lajmet e Fundit