1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Ura në Bubël të Malishevës afër përfundimit

Në shumësinë e projekteve që janë duke shkuar drejt përfundimit, është edhe ura në fshatin Bubël të Komunës së Malishevës.

Drjetori i Drejtorisë së Urbanizmit, Ahmet Morina dhe shefi i prokurimit, Nuhi Shala, vizituan dhe panë nga afër se si po shkojnë punimet e urës në fshatin Bubël drejt përfundimit, ata u shoqëruan edhe nga përfaqësuesi i fshatit, Ahmet Rrahmanaj.

“Me ndërtimin e kësaj ure, banorëve të fshatit Bubël u bëhet një zgjidhje përfundimtare dhe nuk do të janë më të rrezikuar nga vërshimet si dhe do t’u lehtësohet qarkullimi i tyre për të lëvizur e kryer punët ditore”. tha Morina

Në Komuna e Malishevës po vazhdojnë edhe shumë projekte si: fusha sportive, trotuar, riparim të gypave të ujësjellësit e të tjera projekte që do t’a përmirësojnë jetën e qytetarëve.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

DOKUMENTI/ Si jepej leja për ushtrim prostitucioni gjatë Mbretërisë Shqiptare

Arkiva Shqip ka publikuar një dokument që tregon se si ushtrohej prostitucioni gjatë mbretërisë. Fillesat e prostitucionit në vend datojnë që në vitin 1910...

Lajmet e Fundit