13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Vajza e djem kapen me drogë në Prizren

Pesë persona janë kapur me substanca narkotike në Prizren.

Sinjali mëson se të dyshuarit janë 2 vajza dhe tre djem, tek të cilët pas kontrollit policor u gjetën disa qese me marihuanë e disa paketime me ekstazi dhe prova të tjera që do të përdoren kundër të dyshuarve.

Për shkak të posedimit të këtyre substancave, pesë të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor, ku janë intervistuar për veprën me të cilën ngarkohen.

Pas përfundimit të dhënies së deklaratave, Prokurori i Shtetit ka iniciuar rast, për secilin veç e veç për veprën penale ‘Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge’.

Më Shumë

E diela me diell

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin 3-5 gradë celsius, ndërkaq ato maksimale pritet të arrijnë deri në...

Katër ish-deputetë dënohen me nga 1 vit burgim me kusht

Gjykata Themelore në Prishinë, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Mytaher Haskukës, Enver Hotit, Shqipe Pantinës dhe Teuta Haxhiut, duke i dënuar secilin veç e...

Lajmet e Fundit