19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Sejdiu: “Blloku” po i frikësohet kontratës

Dardan Sejdiu-VVBlloku opozitar LDK-AAK-Nisma dhe Lëvizja Vetëvendosje kur dukej se ishin afër të nënshkruanin marrëveshje për bashkëqeverisje, doli të kenë ende mospajtime.

Partia e Albin Kurtit thotë se “Blloku” nuk po është i gatshëm t’i nënshkruaj në letër ato për të cilat ishin pajtuar deklarativisht.

Deputeti i ri i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu, sot kur ende pritet që këto subjekte të afrojnë qëndrimet dhe të nënshkruajnë marrëveshje, shprehë habinë e tij se si, pala tjetër vazhdon të mos ketë guximin që pajtimet verbale t’i bëjnë kontratë në letër.

“Edhe 15 vjet ma vonë ende i frikësohen letrave, të zezës në të bardhë, kontratës!”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook.

Më Shumë

Iu premtuan në Big Brother, Luiz Ejlli thotë se akoma nuk u realizuan pushimet në Maldive

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito kanë nisur pushimet së bashku me nënën e artistit shkodran dhe vajzën e tyre, Luna Mari. Çifti këtë kohë ka...

Burri në Suharekë e sulmon fizikisht gruan, arrestohet

Një grua në Suharekë është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. Ajo ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje. “LËNDIM I LEHTË...

Lajmet e Fundit