11.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Sejdiu: “Blloku” po i frikësohet kontratës

Dardan Sejdiu-VVBlloku opozitar LDK-AAK-Nisma dhe Lëvizja Vetëvendosje kur dukej se ishin afër të nënshkruanin marrëveshje për bashkëqeverisje, doli të kenë ende mospajtime.

Partia e Albin Kurtit thotë se “Blloku” nuk po është i gatshëm t’i nënshkruaj në letër ato për të cilat ishin pajtuar deklarativisht.

Deputeti i ri i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu, sot kur ende pritet që këto subjekte të afrojnë qëndrimet dhe të nënshkruajnë marrëveshje, shprehë habinë e tij se si, pala tjetër vazhdon të mos ketë guximin që pajtimet verbale t’i bëjnë kontratë në letër.

“Edhe 15 vjet ma vonë ende i frikësohen letrave, të zezës në të bardhë, kontratës!”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook.

Më Shumë

Me bukurinë e lirisë

Sahit Osmani (22 dëshmorëve ,dhe 18 martirëve të Randobravës) Me bukurinë e lirisë keni hyrë në qenien tonë Të shndërruar në përmendore me bardhësinë e ditëve rilindni Shtresave të atdheut gjaku...

Totaj fton konferencë të jashtëzakonshme

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka ftuar një konferencë të jashtëzakonshme. Konferenca mbahet sot në orën 15:00, në Shtëpinë e Bardhë. https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-regjistrimin-e-nxenesve-te-rinj/

Lajmet e Fundit