10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Vdes një i infektuar me COVID-19 në Prizren

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se tre persona të infektuar me COVID-19 kanë vdekur sot në Kosovë.

Vdekjet kanë ndodhur: një rast në Spitalin e Përgjithshëm – Pejë, një në Spitalin e Përgjithshëm- Prizren dhe një në Spitalin e Përgjithshëm – Gjakovë.

Numri total i vdekjeve nga COVID-19 është 666.

Instituti ka njoftuar se 205 raste kanë rezultuar pozitive me coronavirus pas testimit të 943 mostrave të dyshimta.

Më Shumë

Murati paralajmëron “shfryrjen” e listave të veteranëve, me ligj të ri do të bëhet verifikimi

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se listat e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës “janë të fryra”, prandaj ka paralajmëruar se me...

A do të jetë i gatshëm Shaqiri për ndeshjen ndaj Serbisë? E zbulon trajneri i Zvicrës

Një lajm jashtëzakonisht i mirë ka ardhur së fundit nga trajneri i Zvicrës Murat Yakin në prag të ndeshjes vendimtare kundër Serbisë. Në konferencë për...

Lajmet e Fundit