3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Vëllai i ministrit Buja pranon kryerjen e veprës penale

RameBuja-ministri arsimitLutfi Buja e ka pranuar të mërkurën para gjyqtares së procedurës paraprake, Alltëne Murseli, se ka kryer vepër penale, shkruan sot Koha Ditore.

Mbi këtë bazë ajo ia ka caktuar masën e paraqitjes në Stacionin e policisë në Lypjan dy herë në javë.

Gjyqtarja Murseli ka vendosur bazuar në kërkesën e prokurores Besa Krajku, e cila kishte kërkuar paraburgim për të vëllanë e ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja.

Lutfiu është arrestuar të hënën në mbrëmje, pasi ka shtënë me kallashnikov në nisjen e dasmës për dy djemtë e ministrit Buja.

Gazeta ka mësuar se dasma do të mbahet të enjten, derisa të shtënat me AK 47 kanë ndodhur në nisje të gazmendit familjar./koha ditore/

Më Shumë

24 vjetori i fillimit të bombardimeve të NATO-s ndaj Serbisë

Sot shënohet 24-vjetori i fillimit të sulmeve të NATO-s ndaj caqeve ushtarake policore serbe. 24 vjet më parë NATO ndërhyri për të ndaluar gjenocidin...

Me bukurinë e lirisë

Sahit Osmani (22 dëshmorëve ,dhe 18 martirëve të Randobravës) Me bukurinë e lirisë keni hyrë në qenien tonë Të shndërruar në përmendore me bardhësinë e ditëve rilindni Shtresave të atdheut gjaku...

Lajmet e Fundit