16.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Bisedimet politike i drejton Haradinaj, ato teknike Vetëvendosje

blloku opozitarSiç merr vesh KTV-ja, në bazë të marrëveshjes së re, bisedimet politike do të udhëhiqen nga Ramush Haradinaj si Kryeministër, ndërsa, bisedimet teknike do të udhëhiqen nga zëvendëskryeministri i parë që do të jetë nga Lëvizja Vetëvendosje.

“Partitë e koalicionit do ta formojnë grupin e përbashkët koordinues të bisedimeve me Serbinë”, ka thënë ky burim.

Siç ka raportuar më herët Koha.net, koalicioni LDK-AAK-Nisma ka pranuar kushtet e Vetëvendosjes, ndërsa kanë mbetur vetëm edhe disa detaje.

“Kanë mbetur vetëm disa detaje të cilat do t’i shikojë Vetëvendosje. Nesër në mëngjes, në orën 8:30 ose 9:00, do të ketë edhe një takim mes liderëve, të cilët para seancës do të dalin me një komunikatë ose konferencë për shtyp të përbashkët”, ka thënë ky burim në kushte anonimiteti. /KTV/Koha/

Më Shumë

Fqinji i theu hundën 4-vjeçarit në Prizren, flet prindi i tij: E mori nga duart e nënës sime dhe e goditi

Një akt brutal ka ndodhur në Prizren pasi një katërvjeçar është sulmuar nga fqinji i tij. Në një intervistë për Kosova Today të Klan Kosovës,...

Fero shkon në Mekë, mbyllet në xhami në 10 ditët e fundit të Ramazanit

Ish-rep artisti, Fero, ka udhëtuar për në Arabinë Sauditë përkatësisht në qytetin e shenjtë të Mekës. Udhëtimin për në Mekë, Khattabi e ka bërë në...

Lajmet e Fundit