9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Vëllaznimi fiton ndeshjen dramatike ndaj Ponte Prizrenit

Vëllaznimi ka shënuar fitore fantastike ndaj Ponte Prizrenit, duke e mposhtur në vazhdime, me rezultat 91-86, në kuadër të Prince Caffe Superligës së Kosovës në basketboll.

 

Çerekun e parë e nisën më mirë vendasit, duke e fituar me rezultat 17-16, teksa në të dytin, gjakovarët ishin më të saktë duke fituar me shifrat 15-9.

Në periudhën e tretë, mysafirët ishin sërish më të mirë duke triumfuar me rezultat 24-22, teksa në çerekun e fundit vendasit ishin më të mirë duke fituar me shifrat 30-23, kështu duke e dërguar ndeshjen në vazhdime.

Në vazhdimin e parë, më të mirë ishin gjakovarët duke fituar me rezultat 13-8, për rezultatin përfundimtar 91-86.

Lojtari më i dalluari në ndeshje ishte Jordan Harris, me 35 pikë, katër kërcime dhe gjashtë asistime.

Më Shumë

Ndahet nga jeta avokati nga Prizreni, Orhan Rekathati

Oda e Avokatëve të Kosovës ka njoftuar për vdekjen e avokatit nga Prizreni, Orhan Rekathati, i cili u nda nga jeta në moshën 79-vjeçare. OAK...

Katër aksidente në Prizren, pesë të lënduar

Katër aksidente të trafikut kanë ndodhur dje në Prizren. Pesë persona janë lënduar. Ata kanë marrë trajtim mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë, përcill “PrizrenPress”.   AKSIDENT...

Lajmet e Fundit