19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Vendimi për zbritje të tarifave në UP, nuk zbatohet për të gjitha llojet e pagesave

UP-rektoratiVendimi për zbritje të tarifave për të gjitha llojet e pagesave për studentë, i cili është paraparë të hyjë në fuqi nga maji i këtij viti, nuk është duke u zbatuar për të gjitha llojet e pagesave

Në një fletëpagesë për mbrojtje të diplomës të studimeve master, të një studenti që nuk ka dashur t’i përmendet emri në gazetë, që mban datën 2 maj të këtij viti, vlera e pagesës është e njëjtë me pagesën që është dashur të bëhej edhe para vendimit për zbritje të tarifave për të gjithë studentët – shkruan Koha Ditore.

Fletëpagesa ka vlerën 200 euro.

Studenti në fjalë ka thënë se në administratë i kanë thënë se nuk mund të ndryshohet sistemi dhe se nuk mund të ndërhyjnë në sistem.

Më Shumë

Zyrtarë të BE-së sot vizitojnë Suharekën

Zyrtarë të Bashkimit Evropian, sot pritet të vizitojnë qytetin e Suharekës. Ata do të takohen edhe me kryetarin e kësaj komune, Bali Muharremaj. Marketing https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/   https://prizrenpress.com/guraziu-ne-prizren-me-20-vjet-pervoje-pune-ne-vendosjen-e-dyerve-laminatit-parketit-kuzhinave-dhe-dhomave-te-fjetjes/   https://prizrenpress.com/adi-plast-ne-prizren-nje-emer-i-njohur-ne-tregun-e-kosoves-dhe-nderkombetar-per-vendosjen-e-dyerve-dhe-dritareve/ https://prizrenpress.com/kompleksi-newco-elan-ofron-banesa-te-endrrave-tuaja-ne-zemer-te-prizrenit/ https://prizrenpress.com/banesa-ne-shitje-nga-renelual-tahiri/    

Gjimshiti, shqiptari i parë që e ngrit trofeun e Europa League

Berat Gjimshiti është bërë shqiptari i parë që e ka ngritur në qiell trofeun e Europa League sonte. Atalanta, kapiten i së cilës është Gjimshiti...

Lajmet e Fundit