11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Aksident trafiku në autostradë, tre të vdekur

Aksident shiritatMbrëmë në Autostraden Morinë Merdarë- Suharekë, rreth orës 21:58, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të dy veturave, ku si pasojë e aksidentit lëndime vdekjeprurëse kanë pësuar tre persona dy meshkuj dhe një femër, ndërsa një person mashkull ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK-Prishtinë.
Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet përkatëse si dhe prokurori. Lidhur me rastin ndaj të dyshuarit i cili ndodhet për tretman mjekësor është lëshuar urdhër ndalimi dhe është nën mbikëqyrje të zyrtarëve të PK-së./Indeksonline/

Më Shumë

Gjendet personi që u raportua i zhdukur në Prizren

Është gjetur personi i raportuar si i zhdukur në Prizren. Motra e tij kishte thënë në Polici se ai kishte dalë nga shtëpia më 15...

Ku do të shkojë titulli sonte, në minierë apo në qiell?

Pas një rrugëtimi të gjatë, ky edicion do të përfundojë të enjten mbrëma në Mitrovicë. Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të ndeshen në sfidën...

Lajmet e Fundit