12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Veselaj-Gutaj i përgjigjet Vetëvendosjes: Arsimin e kemi gjetur të degraduar në Prizren

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prizrenit, Luljeta Veselaj-Gutaj, i është përgjigjur akuzave të Vetëvendosjes, për gjendjen e arsimi në këtë qytet.

Ajo tha se arsimin e ka gjetur të degraduar nga qeveria e Vetëvendosjes.

“Ne arsimin e kemi gjetur të degraduar. Jemi duke punuar në rikuperimin e saj”, tha ajo.

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren ka akuzuar qeverinë aktuale për degradim të sistemit të arsimit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Morena Taraku sjell imazhe të reja tërheqëse

Këngëtarja dhe modelja e njohur Morena Taraku është mjaftë aktive në rrjetet sociale. Ajo ka publikuar disa imazhe të reja ku duket mjaftë tërheqëse dhe...

Vdes ish-kryetari i Rahovecit

Ka vdekur ish kryetari i komunës së Rahovecit, Qazim Qeska. Këtë e ka bërë të ditur kryetari aktual i Rahovecit, Smajl Latifi. Ai ka thënë...

Lajmet e Fundit