18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Veteranët, thirrje për ta hetuar Rektorin

Ramadan ZejnullahuSekretari i OVL së UÇK-së, Faton Klinaku, i ka bërë thirrje Prokurorisë së Shtetit t’i nisë hetimet ndaj manipulimeve me rastin e regjistrimit të disa studentëve në Fakultetin e Mjekësisë.

Këto manipulime, sipas tij, janë kryer nga njerëzit e rektorit të UP-së “Hasan Prishtina”, Ramadan Zejnullahu.
Por, rektori Ramadan Zejnullahu e ka mohuar një gjë të tillë, duke thënë se do të zbulohen rrjetet që e dëmtuan rëndë këtë institucion. Zejnullahu ka thënë për “Epokën e re” se individët shpërdorues nuk duhet të kursehen asnjëherë, pavarësisht pozitës që kanë.

Më Shumë

UEFA: Kosova nuk mund të jetë në një grup me Serbinë dhe Bosnjën

Para hedhjes së shortit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, i cili është planifikuar më 9 tetor në Frankfurt, UEFA ka njoftuar për disa rregulla...

Këto lagje të Prizrenit do të mbesin deri në 7 orë pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren ka njoftuar se disa lagje do të mbesin pa ujë të mërkurën, raporton PrizrenPress Sipas njoftimit, lagjet...

Lajmet e Fundit