0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Vidhen mbi 5,000 euro në një banesë në Prizren

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në një banesë në Prizren, nga persona të panjohur janë vjedhur rreth 5,300 euro.

Në njoftimin e Policisë të shtunën thuhet se ngjarja ka ndodhur në mesnatë dhe se sipas ankuesit, disa të dyshuar kishin hapur me forcë derën e hyrjes së banesës dhe kishin demoluar gjësende.

“Ankuesi mashkull kosovar ka lajmëruar se të dyshuar të panjohur kishin hapur me forcë derën e hyrjes së banesës së tij. Sipas ankuesit të dyshuarit kishin demoluar gjësende si dhe nga dhoma e gjumit i kanë vjedhur një kuletë në të cilën kishte pasur para kesh rreth pesëmijë e treqind (5300)€. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Mos-përcaktimi i vlerës së koeficientit, “ankth” te punëtorët

Ligji i Pagave, i cili është miratuar në Kuvendin e Kosovës, nuk e përcakton vlerën e koeficientit. Kjo gjë po u sjellë ankth punëtorëve...

Samiti i UEFA: Rusia mbetet e përjashtuar

Klubet ruse të futbollit dhe ekipi i tyre kombëtar nuk do të mund të marrin pjesë në garat evropiane për sa kohë që lufta...

Lajmet e Fundit