19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Vjedhje e rëndë edhe në Suharekë

hajni me maske_1Mbrëmë rreth orës 20:30 minuta, i dyshuari A. Bytyqi, shumë mirë i njohur për Policinë e Suharekës, ka vazhduar të kryej vjedhjen e katërt me radhë gjatë kësaj jave.

I njëjti është identifikuar dhe arrestuar nga policia. Tek ky i dyshuar janë gjetur gjësende të vjedhura si mbathje sportive në vlerë rreth 120 euro dhe gjësende të tjera të cilat i janë kthyer pronarit.

Lidhur me aktivitetin kriminal të këtij të dyshuarit është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që i dyshuari të lihet i lirë ndërsa rasti të procedohet me procedurë të rregullt, njofton zëdhënësi i policisë në Prizren, kapiten Hazir Berisha.

Më Shumë

Rusi: Qindra të arrestuar në protestat kundër vendimit të Putinit për dërgimin e civilëve në luftë

  Qindra njerëz janë arrestuar nga autoritetet ndërsa protestat kundër “mobilizimit të pjesshëm” të ri të Rusisë vazhdojnë në të gjithë vendin, ka thënë një...

SBAShK-u: Pro pezullimit të grevës votuan 54.88%, kundër pezullimit 45.12%

SBAShK-u përmes një postimi në Facebok ka treguar se pro pezullimit të përkohshëm të grevës ( më së largu deri në janar 2023) janë...

Lajmet e Fundit