3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Voziti me shpejtësi 228 km/h në autostradë, gjobitet me 300 euro

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka gjobitur një shofer me 300 euro dhe ka shqiptuar tri pikë negative pasi në autostradë nuk ka respektuar kufizimin e shpejtësisë.

Sipas njoftimit të Policisë, i njëjti ka drejtuar mjetin me shpejtësi 228 km/h në zonën, ku kufizimi i shpejtësisë është 120 km/h.

“Njësia për Kontroll të Autostradave në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 120 km/h ka identifikuar shoferin duke drejtuar mjetin me shpejtësi 228 km/h, i njëjti është gjobitur me 300 euro, tri pikë negative dhe tre muaj i është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Më Shumë

Pamje nga çasti i plaçkitjes në Suharekë – përdoren armë të gjata (VIDEO)

Disa persona të panjohur kanë plaçkitur një argjendari në Suharekë. Klan Kosova ka siguruar pamje nga vendi i ngjarjes, nga ku mund të vërehet se...

Kurti pjesëmarrës në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë me rastin e përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë

Në qytetin e Vlorës ka nisur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 111 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.   Në këtë ceremoni, përveç kryeministrit...

Lajmet e Fundit