16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Ylli e barazon serinë finale ndaj Trepçës

Golden Eagle Ylli e ka barazuar serinë ndaj Trepçës, duke fituar me rezultat shumë të ngushtë në Suharekë.

Ylli triumfoi me një pikë diferencë 80:79 (23:18, 18:16, 19:7, 20:38).

Vendasit e nisën më mirë, duke e mbyllur me pesë pikë epërsi çerekun e parë (23:18), ndërsa vazhduan me të njëjtin ritëm edhe në çerekun e dytë 18:16, apo rezultati i përgjithshëm 41:34.

Ylli ishte i pandalshëm në çerekun e tretë për ta rritur edhe më shumë distancën dhe fituar me rezultat 19:7.

Trepça u zgjua vonë nga gjumi, në fakt ishte afër një përmbysje të madhe, duke e fituar çerekun e fundit me 18 pikë difernecë (20:38), por e pamjaftueshme për ta dërguar ndeshjen në vazhdime ose bërë ndonjë përmbysje.

Më i miri te Ylli ishte prapë Alonzo Verge Jr që shënoi 27 pikë, fitoi tre topa të kthyer si dhe dhuroi katër asistime, ndërsa te Trepça u dallua Tmusic me 17 sosh.

Kësisoj, seria finale barazohet 1:1, ndërsa ndeshja e radhës do të zhvillohet në Mitrovicë.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Këngëtarja e njohur ndahet nga i dashuri i saj 30 vjet më i ri

Madonna është ndarë nga i dashuri i saj 35 vite më i ri. Kështu bëjnë të ditur mediat e huaja, gjersa thonë se kjo ndodhur...

Agron Llakaj humb bashkëshorten, fjalët e ndjera të aktorit: Sëmundja e pabesë na e mbylli perden e jetës!

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e tij, Konstandinën, si pasojë e një sëmundje. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale,...

Lajmet e Fundit