0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Zafir Berisha në koalicion me Ramadan Mujën?

Zafa-Muja14Kryetari i Bashkimit Demokratike (BD) në Prizren, Zafir Berisha ka marrë një ofertë për koalicion lokal nga PDK-ja në Prizren. Oferta ka ardhur pasi që PDK-ja i ka ftohur raportet me partnerin e koalicionit AAK-në.

Burimet e TV Prizrenit bëjnë të ditur se BD-ja dhe PDK-ja janë duke e shqyrtuar mundësin e hyrjes në koalicion.

 “Afërsia e BD-së me PDK-në në Prizren do të mund t’i ofron edhe liderët e këtyre dy subjekteve politike, Zafir Berishën dhe Hashim Thaçin”, tregon burimi për TVPZ.

Kryetari i AAK-së në Prizren, Lulëzim Kabashi ka paralajmëruar se subjekti i tij politik pas analizës së 100 ditëshit të bashkëqeverisjes, do të shqyrton edhe (mos)vazhdimin e koalicionit me PDK-në.

Sipas burimeve të këtij televizioni kërcënimi i Kabashit, ka detyruar PDK-në që të kërkojë një partner tjetër për bashkëqeverisje në Prizren./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rita Ora konfirmon martesën me Taika Waititin: Po, jam martuar zyrtarisht

Rita Ora më në fund konfirmoi se është martuar me regjisorin Taika Waititi të premten, duke e përshkruar atë dasmën si ‘perfekte’ dhe ‘një...

Gjendet i vdekur në veturë një i ri në Prizren, dyshohet se u aksidentua dhe mbeti i ngujuar

Një rast i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, tek Transiti i Vjetër, ku një i ri është gjetur pa shenja jete...

Lajmet e Fundit