6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Zafir Berisha: Urime Fitër Bajrami !

Zafir BerishaKryetari i Bashkimit Demokratik në Prizren,Zafir Berisha ka uruar të gjithë besimtarët islam festën e Fitër Bajramit.

 “Më lejoni që me rastin e festës së Bajramit të Madh, ditës përmbyllëse të muajit të madhërishëm të Ramazanit, muajit të agjërimit, muajit të sakrificës të dashurisë dhe paqes mes njëri tjetrit të i’u uroj që sakrifica e Ramazanit t’iu kthehet në mirësi”, thuhet në urimin e Berishës.

 “Le të jetë kjo festë, momenti i unititetit dhe mirëkuptimit më të madh më njëri –tjetrin.  Le të jetë si një vlerë e domosdoshme për ne shqiptarët, për të punuar dhe vepruar për një të ardhmen sa më të mirë të brezave që vijnë pas nesh, dukë vënë interesat e përgjithshme mbi interes personale.

Gëzuar festën e Fitër Bajramit zoti i’u prastë pranuar agjerimin dhe veprat tuaja/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Server: Marrëveshja e Ohrit nuk pati ndonjë përmbajte të madhe

Njohësi i çështjeve politike njëherësh profesor në Universitetin `John Hopkins` në SHBA, Daniel Server në një lidhje të drejtpërdrejtë në RTK tek `Lajmet e...

Haaland fiton 426 mijë euro në javë, City dëshiron t’ia rinovojë kontratën dhe ta bëjë lojtarin më të paguar në Angli

Manchester City dëshiron ta bëjë sulmuesin e tij Erling Haaland lojtarin më të paguar në Premier League duke i dhënë atij një pagë prej...

Lajmet e Fundit