10.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Zbulohet busti i dëshmorit Bashkim Suka

Me nderime të larta e krenari, sot, u zbulua busti i dëshmorit të kombit, luftëtarit të UÇK-së, Bashkim Suka, i cili ra në altarin e lirisë, në betejën e ashpër me forcat e armikut, më 11 mars 1999 në Jeshkovë, në të cilat ngjarje historike i ka rrënjët liria dhe pavarësia e vendit tonë.

“Përulemi para veprës së lavdishme të trimit Bashkim Suka, që ishte komandant skuadre në Njësitin Special të Brigadës 125 të Prizrenit gjatë luftës”, tha kryetari I Prizrenit, Shaqir Totaj.

 

Më Shumë

Mourinho mund të jetë zëvendësues i Kloppit në Liverpool

Të zëvendësosh Jurgen Kloppin nuk është aspak e lehtë, trashëgimia që tekniku gjerman ka lënë në Liverpool është shumë e madhe, por tifozët e...

Vjedhja e veturës në fshatin Damjan të Hasit: I mituri arrestohet pas aksidentit në Prizren

Një veturë është vjedhur mbrëmë në fshatin Damjan të Hasit tw Gjakovës. Pronari ka deklaruar se vetura ka qenë e parkuar në oborrin e shtëpisë. Ajo...

Lajmet e Fundit