4.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Zjarr në Rahovec, digjet një lopë

Një lopë është djegur si pasojë e zjarrit që ka përfshirë një shtallë me ushqimin e bagëtive.

Policia njofton edhe për djegien e një sasie të konsiderueshme të ushqimit të bagëtive.

Njoftimi i plotë i policisë:

ZJARRVËNIE/Rahovec 12.11.2022 – 01:05. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se në rrethana të panjohura është përfshi nga zjarri një stallë me ushqim të bagëtive, ku si pasojë e zjarrit është djegur një sasi e konsiderueshme e ushqimit të kafshëve si dhe një kafshë shtëpiake (lopë). Njësit relevante kanë dal në vendin e ngjarjes.

Më Shumë

Ligji për paga do të hyjë në fuqi një muaj pas publikimit në gazetën zyrtare

Ligji për paga, i miratuar të mërkurën në Qeverinë e Kosovës, do të hyjë në fuqi vetëm një muaj pas publikimit në gazetën zyrtare,...

Veliaj: U kam propozuar presidentit dhe Ramës që t’u jepen të gjithë kosovarëve pasaporta të Shqipërisë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sot ka pritur në takim këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, të cilës i është dhënë nënshtetësia e Shqipërisë. Në këtë...

Lajmet e Fundit