11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Zjarr në Rahovec, digjet një lopë

Një lopë është djegur si pasojë e zjarrit që ka përfshirë një shtallë me ushqimin e bagëtive.

Policia njofton edhe për djegien e një sasie të konsiderueshme të ushqimit të bagëtive.

Njoftimi i plotë i policisë:

ZJARRVËNIE/Rahovec 12.11.2022 – 01:05. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se në rrethana të panjohura është përfshi nga zjarri një stallë me ushqim të bagëtive, ku si pasojë e zjarrit është djegur një sasi e konsiderueshme e ushqimit të kafshëve si dhe një kafshë shtëpiake (lopë). Njësit relevante kanë dal në vendin e ngjarjes.

Më Shumë

47 aksidente dhe mbi 2200 tiketa për kundërvajtje në 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24-orëshin e fundit janë shqiptuar 2273 tiketa për kundërvajtje. Ndërsa, janë regjistruar 47 aksidente trafiku, ku 13 prej...

Kryetari i Malishevës mbledh Këshillin e Drejtorëve, kërkon angazhim maksimal në realizimin e projekteve

Nën drejtimin e të parit të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, është mbajtur mbledhja e radhës e Këshillit të Drejtorëve komunalë. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ Në këtë mbledhje ku...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit