16.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Zyrtare, FSK-ja nuk parakalon për pavarësi

FSK-marrshTrupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës nuk do të parakalojnë për nder të shtatë vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Kështu bëri të ditur zëdhënësi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Ibrahim Shala për Radio Dukagjinin.

Ndryshe, më 17 shkurt 2014, në gjashtëvjetorin e pavarësisë së Kosovës është thënë se do të jetë parada e fundit e FSK-së për shënimin e përvjetorit të pavarësisë, pasi për këtë vit është thënë se ky institucion do të njihet me emrin Forcat e Armatosura të Kosovës.

Më Shumë

Ekonomistët: Qeveria të lejoj tërheqjen e 30% të mjeteve nga Trusti

Kur tërheqja e parave nga Trusti Pensional është sërish në diskutim, vlera e këtij fondi është më e vogël për disa miliona euro. Tash e...

Bie numri i përdoruesve të telefonisë mobile, rritet përdorimi i internetit

Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP) pas azhurnimit të të dhënave të pranuara nga oftuesit e shërbimeve të komunikimeve elektronike, ka publikuar...

Lajmet e Fundit