11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Zyrtare: Ja lista e asambleistëve të Prizrenit

Shtepia e Bardhe-PrizrenKQZ-ja ka publikuar emrat e kandidatëve që kanë arrit të hyjnë në Asamblenë Komunale në Prizren.  Kjo asamble komunale do t’i ketë 41 anëtarë. PDK-ja i ka fituar 10 mandate asambleistësh, LDK 9, BD 4, AAK 3, VV 3, KDTP 2, NDS 2, VAKAT 2, PK 1, KTAP 1, AKR 1, CDU 1, NQP 1, PD.

Ja emrat e asambleistëve të Kuvendit Komunal të Prizrenit:

PDK
– Nijazi Kryeziu
– Alush Shala
– Shukri Quni
– Masar Shala
– Kastriot Krasniqi
– Shaip Buduri
– Kujtim Gashi
– Luljeta Veselaj
– Sehare Maliqi
– Farije Bytyqi

LDK
– Mybera Mustafa
– Xhavit Uka
– Eshref Memaj
– Haziz Hodaj
– Salajdin Panaj
– Qemal Krasniqi
– Latif Dakaj
– Kimete Hoxhaj
– Nexhmije Memaj

BD
– Osman Hajdari
– Shani Berisha
– Ganimete Hoxha
– Lirije Bytytqi

VV
– Artan Abrashi
– Drita Millaku
– Arbër Rexhaj

AAK-LDD
– Fatmir Kastrati
– Bujar Nerjovaj
– Ajshe Shala

Vakat
– Memnuna Ajdini
– Musa Salihi

NDS
– Oruc Karadolami
– Ermina Jonuzi

KDTP
– Levent Busi
– Sevil Kazazi

PK
– Munir Basha

CDU
– Merdzan Osmani

PD
– Azzam Dida

Nisma Qytetare për Prizrenin
– Fadil Kryeziu

AKR
– Naser Bresa

KTAP
– Cemil Luma

Linku i i emrave te kandidatve për Asamble Komunale

http://www.kqz-ks.org/Uploads/Documents/6%20-%20Final%20Candidates%20Seats%20-%20NEW_tidondnbfg.pdf

Prizren-asambleistet4

 

 

 

Më Shumë

Policia shqiptoi mbi një mijë e 900 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1936 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-28 km/h. "Temperaturat minimale...

Lajmet e Fundit