18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Hodaj: PDK-ja i përdori të gjitha mekanizmat për ta fituar Prizrenin

Haziz HodajLidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Prizren ka komentuar  rezultatet e zgjedhjeve të 1 dhjetorit.

Nënkryetari i LDK-së, Haziz Hodaj tha se ky subjekt politk është angazhuar maksimalisht që të fitojë në këto zgjedhje.

“ Rezultati është ky që është publikuar. LDK-ja është angazhuar maksimalisht për të fituar, mirëpo partia në pushtet i ka përdorur të gjitha metodat dhe mundësit edhe të Komunës së Prizrenit për të arritur deri të ky rezultat”, ka thënë Hodaj për TV Besa.

Sipas tij, PDK-ja në Prizren, në këto zgjedhje ka marrë mbështetje edhe nga Qeveria e Kosovës./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Kujtimi im për Enverin e Kosovës

Blerim Latifi Kam qenë vetëm gjashtë vjeç, por kujtesa fotografike e atyre ditëve vazhdon të mbetet ende shumë e gjallë tek unë. Në shtëpinë tonë...

Nagavci: Projektligji për tekstet shkollore përmirëson cilësinë e arsimit

Të premten në Komisionin për Arsim të Kuvendit të Kosovës është diskutuar për Projektligjin për tekste shkollore, të cilin është duke e kundërshtuar opozita. Madje,...

Lajmet e Fundit