37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

197 fëmijë të vrarë në Ukrainë

197 fëmijë kanë vdekur që nga fillimi i luftës në Ukrainë, sipas zyrës së prokurorit të përgjithshëm të Ukrainës.

Në një njoftim për shtyp, thuhet se 351 fëmijë janë lënduar gjithashtu.

Sipas njoftimit, numri më i madh i fëmijëve të vdekur ishin në rajonet e Donetsk, Kiev dhe Kharkiv

Më Shumë

Haradinaj viziton DokuFest-in, thotë se po e vendos Kosovën në hartën e botës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot festivalin ndërkombëtar të filmit dokumetar dhe atij të shkurtër, DokuFest, në Prizren,...

Donald Trump është nën hetime për shkelje të Aktit të Spiunazhit

Donald Trump është nën hetim penal për shkelje të mundshme të Aktit të Spiunazhit dhe statuteve shtesë në lidhje me pengimin e drejtësisë dhe...

Lajmet e Fundit