10.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

21-vjeçarja ndërron jetë në spital, familjarët akuzojnë mjekët

Ditën e hënë në Spitalin e Fierit ka ndërruar jetë një vajzë 21-vjeçare dhe familjarët fajësojnë mjekët për humbjen e të afërmes së tyre.

Vajza ishte paraqitur në spital me temperature të ulët, ndërsa mjekët dyshonin se ishte prekur nga një virozë e stinës dhe pas një serumi e kanë nisur sërish në shtëpi.

Pasi gjendja e vajzës është përkeqësuar, familjarët e kanë dërguar sërish për ndihmë mjekësore, por këtë herë ishte shumë vonë, pasi 21-vjeçarja ndërroi jetë në duart e mjekëve.

Në njoftimin e saj policia thotë se Xhuljeta Gjeka, banuese në fshatin Mujalli ka vdekur për shkaqe natyrale. Në lidhje me ngjarjen Prokuroria e Fierit ka tërhequr nga reparti i urgjencës kartelën ku është shënuar diagnostikimi dhe trajtimi mjekësor i 21-vjeçares.

Ndërkohë për ngjarjen në fjalë ka reaguar edhe drejtoresha e spitalit rajonal Fier, Nevila Shuke, duke thënë se është ngritur një grup pune për të hetuar, Sipas Shukes po pritet dalja e autopsisë për të sqaruar vdekjen e vajzës.

Sot varroset polici Afrim Bunjaku

Polici i Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra dje në veri të vendit, do të varroset sot nga ora 16:00. Ai do të varroset...

Policia konfirmon: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim...

Lajmet e Fundit