10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Vjedhja spektakolare e druve në Prizren(Video)

Dukuria e vjedhjes është përhapur gjithandej nëpër Kosovë. Cak i hajnave janë kryesisht objektet ku supozohet se ka para apo gjëra me vlerë. Por, një vjedhje sa e shëmtuar po aq edhe qesharake ka ndodhur mbrëmë në qytetin e Prizrenit.

Rreth orës 18:00 në lagjen “Bazhdarhane” pikërisht në vendin ku shiten drutë, hajnat kishin planifikuar një vjedhje spektakolare të druve të shkurtuara.

Në një video të siguruar nga Indeksonline shihet se si një furgon afrohet afër kamionit që shet dru dhe nga aty hap derën një femër dhe zgjat dorën dhe i merr drutë e shkurtuara që gjendet në kamion.

Nga ajo që shihet në video, hajnat mund të kenë marrë jo më shumë se një “kaftorr dru”, por megjithatë ata këtë operacion e kryejnë me “sukses” pa u hetuar nga pronari i kamionit.

Pas operacionit, hajnat ikin nga vendi i ngjarjes dhe të vetmen gjurmë që lanë janë incizimi i kamerave./Indeksonline/

 

Më Shumë

Prizreni pritet që do të behet me ngrohtore |Video

Prizreni si komuna e dytë më e madhe, ende nuk ka një sistem të ngrohjes qendrore kolektive. Por, kjo pritet të ndodh përmes një...

Prizren: Kanosi një grua përmes telefonit, policia i gjen në shtëpi armën me 39 fishekë

Një grua nga Prizreni ka rapotuar se është kanosur nga një burrë përmes telefonit. Në raportin e policisë thuhet se në shtëpinë e të dyshuarit...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit