16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

27 aksidente në 24 orët e fundit në Kosovë, një i vdekur dhe 12 të lënduar

Gjatë 24 orëve në Kosovë kanë ndodhur një numër i madh i aksidenteve.

Bazuar në të dhënat e publikuara nga Policia e Kosovës, janë shënuar gjithsejt 27 aksidente.

Nga këto një person ka vdekur dhe 12 të tjerë kanë marrë lëndime trupore.

Sipas policisë janë shqiptuar edhe 947 gjoba në trafik.

Më Shumë

Kurti arrin në Bratisllavë, pritet të flas për të ardhmen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar sot drejt Bratisllavës ku do të marrë pjesë në konferencën për sigurinë globale, Globsec.   Tashmë Kurti ka arritur...

Ballkani kurorëzohet me titullin e kampionit – pamje nga festa

Skuadra e Ballkanit është kurorëzuar me titullin e kampionit për edicionin e garave 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Portokallezinjtë e Suharekës...

Mona Liza

Lajmet e Fundit