24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

29 aksidente trafiku, një prej tyre me fatalitet

29 aksidente janë shkaktuar në 24 orëshin e fundit në vend.

Në mesin e këtyre aksidenteve ishte edhe një me fatalitet, që ndodhi mbrëmë në autostradën ‘Arbën Xhaferi’.

13 nga aksidentet tjera ishin me të lënduar, kurse 16 me dëme materiale.

Gjatë të njëjtës kohë, Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 269 tiketa trafiku.

Ndryshe nga Policia e Kosovës dje kanë bërë apel që të ketë kujdes të shtuar në trafik, në mënyrë që të zvogëlohet numri i aksidentev.

Më Shumë

Dua Lipa bën joga në plazhet e Shqipërisë

Ylli botëror Dua Lipa, këto ditë ndodhet në Shqipëri. Dua së fundi publikoi disa foto në Instagram ku shfaqej në poza me bikini dhe në...

Kurthet e Asociacionit për funksionalitetin e shtetit të Kosovës

Valon Murati Arsyetimet se asociacioni i cili nuk ka kompetenca ekzekutive dhe është në përputhje me kushtetutën nuk është i dëmshëm, më së paku thënë...

Lajmet e Fundit