16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

35 të testuar gjatë ditës së sotme në rajonin e Prizrenit

Qendra Rajonale e Shëndetit Publik në Prizren ka njoftuar se gjatë ditës së sotme nga rajoni i Prizrenit janë testuar gjithsej 35 persona të dyshuar për COVID-19.

Sipas këtij njoftimi, 14 janë nga komuna e Prizrenit, 14 janë nga ajo e Suharekës, 4 nga komuna e Malishevës dhe 3 janë nga komuna e Rahovecit.

“Pacientë të dializës janë 14 persona, raste kontakti janë 11, ritestim pës vetizolimit janë 10”, thuhet në këtë njoftim të Qendrës Rajonale të Shëndetit Publik në Prizren.

Deri më tani në Kosovë janë regjistruar 780 persona me COVID-19, 201 janë shëruar dhe 22 kanë vdekur.

Më Shumë

Katër raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë raportuar katër raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit. Sipas policisë, tri raste...

Ballkani kurorëzohet me titullin e kampionit – pamje nga festa

Skuadra e Ballkanit është kurorëzuar me titullin e kampionit për edicionin e garave 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Portokallezinjtë e Suharekës...

Lajmet e Fundit