2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Tentim vrasje në Korishë të Prizrenit: 25-vjeçari gjuan me armë në drejtim të pronarit të pompës

Sot rreth orës 16:15, në fshatin Korishë të Prizrenit, një person ka gjuajtur me armë zjarri në drejtim të një pompe të derivateve, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas informatave të para, i dyshuari 25-vjeçar pas një mosmarrëveshje ka shkuar në afërsi të një pompe të derivateve (pronë e familjes së viktimës) dhe ka shtënë një herë nga distanca në drejtim të viktimës.

Fatmirësisht nga e shtëna me armë nuk ka pas viktima e as të lënduar.

 

Policia ka identifikuar të dyshimtin, i cili më pas është paraqitur në Polici dhe ka dorëzuar armën.

“Lidhur me rastin është sekuestruar një armë ,një karikator , tre fishek dhe një gëzhojë. Me urdhër të prokurorit  I dyshuari dërgohet  në mbajtje  për 48 orë.”, njofton Policia.

Më Shumë

Krasniqi thotë se pushteti ka dështuar edhe në Kuvend: Paaftësi e skajshme, pushtet i dobët

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka kritikuar sjelljen e pushtetit në Kuvendin e Kosovës. Ai ka vlerësuar se pushteti aktual ka dështuar edhe në Kuvend,...

Grabitja në Suharekë, ndalohen dy persona

Dy persona janë ndaluar nga Policia e Kosovës si të dyshuar në lidhje me rastin e grabitjes së argjendarisë në Suharekë. Rastin për Klankosova.tv e...

Lajmet e Fundit