24.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Theret me thikë një person në Atmaxhë të Prizrenit

Një përleshje mes dy personave ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në një lokal në Prizren, që eskaloi në përdorimin e thikës dhe për pasojë u ther një 42-vjeçar, raporton Gazeta Sinjali.

Për pasojë ai është dërguar në spital, ndërsa i dyshuari u identifikua dhe u prangos.

Burimet e Sinjalit brenda Emergjencës së spitalit kanë bërë të ditur se i dyshuari ishte kapur fillimisht me vëllain e viktimës në një lokal dhe më pas konflikti ka vazhduar, kur i dyshuari i ka shkruar në shtëpi në fshatin Atmaxhë, ku e ka sulmuar me thikë viktimën.

Për shkak të plagëve të rënda, ai është dërguar në spitalin rajonal për trajtim mjekësor, teksa Policia e ka arrestuar dhe shoqëruar në stacion policor të dyshuarin H.Sh. Me rastin e kontrollit policor, atij i është gjetur mjeti i mprehtë, që dyshohet se u përdor në rast.

Me vendim të Prokurorit të Shtetit, pas intevristimit, atij i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë dhe ndaj tij kanë nisur hetimet për veprën lëndim i rëndë trupor.

Gjykata e Tiranës merr vendim që Dritan Goxhaj të ekstradohet në Hagë

Gjykata e Tiranës ka vendosur t’i hapë rrugë ekstradimit të ish-luftëtarit të UÇK-së, Dritan Goxhaj. Ky i fundit, i arrestuar në vendin tonë gjatë muajve...

Specialja ua vazhdon paraburgimin Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit

Fillimi i nëntorit do të shënojë përvjetorin e tretë të arrestimit të katër prej ish-udhëheqësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. E kur kjo kohë...

Lajmet e Fundit