18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Totaj me përfaqësues të KFOR-it diskuton për situatën e sigurisë

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të enjten në takim komandantin e Regjimentit të Karabinjerëve MSU, kolonelin Maurizio Mele, me të cilin ka diskutuar për çështjet e sigurisë.

“Pata kënaqësinë sot ta pres Komandantin e Regjimentit të Karabinjerëve MSU, kolonelin Maurizio Mele, me të cilin diskutuam për çështjet aktuale të sigurisë, por, edhe për zhvillimin e bashkëpunimit tonë në të ardhmën, në fushën e rendit dhe ligjit”, ka thënë Totaj pas takimit.

Më Shumë

Kurti në Bratislavë: S`mund të dal mbi ligjin për situatën në veri

Në forumin ‘Globalsec’ në Bratislavë, kryeministri Albin Kurti shpjegoi situatën aktuale në veri të Kosovës. Ai tha se kryetarët e rinj të komunat në...

Grenelli në Tiranë, takon Ramën: Duhet ta lirojmë sa më shpejtë Thaçin nga burgu

sh i dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Richard Grenell, po qëndron në Tiranë ku ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin...

Lajmet e Fundit