29.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Totaj me përfaqësues të KFOR-it diskuton për situatën e sigurisë

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të enjten në takim komandantin e Regjimentit të Karabinjerëve MSU, kolonelin Maurizio Mele, me të cilin ka diskutuar për çështjet e sigurisë.

“Pata kënaqësinë sot ta pres Komandantin e Regjimentit të Karabinjerëve MSU, kolonelin Maurizio Mele, me të cilin diskutuam për çështjet aktuale të sigurisë, por, edhe për zhvillimin e bashkëpunimit tonë në të ardhmën, në fushën e rendit dhe ligjit”, ka thënë Totaj pas takimit.

Më Shumë

Suhareka ‘blindon’ kapitenin Yll Hoxha

FC Suhareka ka arritur marrëveshje për zgjatjen e bashkëpunimit me futbollistin Yll Hoxha, i cili është edhe kapiten i kësaj skuadre. Skuadra që e ka...

Vëllezërit përleshen në Suharekë

Dy vëllezër  janë arrestuar  në Suharekë, pasi që janë përleshur fizikisht mes vete. Si pasojë e përleshjes, njëri prej tyre ka pësuar lëndime trupore dhe...

Lajmet e Fundit