5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Çmimi i naftës vazhdon të rritet, sot 2 cent më shtrenjtë se dje

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, ka bërë të ditur se çmimi tavan për një litër naftë në 24 or

Çmimi tavan për një litër naftë në 24 orët e ardhshme do të jetë 1.78 euro.

Kështu ka bërë të ditur Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, e cila ka publikuar edhe çmimin tavan për një litër benzinë, e që për dallim nga dje ka mbetur i njëjtë, 1.40 euro, transmeton Klankosova.tv.

I pandryshuar ka mbetur edhe çmimi për një litër gas, që për 24 orët e ardhshme do të jetë 0.75 cent.

Më Shumë

Lajmet e Fundit