5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Ballkani prezanton futbollistin liberian që luante te Laçi

Van dave Harmon është futbollisti më i ri i Ballkanit. Ka qenë vetë klubi suharekas që e ka prezantuar të shtunën.

“Kemi kënaqësinë të ju njoftojmë se sulmuesi Van Dave Harmon është zyrtarisht pjesë e skuadrës tonë. Sulmuesi 27-vjeçar ka firmosur kontratën me skuadrën tonë deri në verën e vitit 2024 duke u bërë në këtë mënyrë përforcimi më i ri i skuadrës sonë. Klubi i Ballkanit i uron mirëseardhje Harmon dhe shumë suksese me fanellën e klubit tonë”, ka njoftuar kampioni aktual.

Futbollisti është pjesë e Kombëtares së Liberisë, ndërsa ai ka luajtur edhe me Laçin në Shqipëri.

Më Shumë

Veliaj: U kam propozuar presidentit dhe Ramës që t’u jepen të gjithë kosovarëve pasaporta të Shqipërisë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sot ka pritur në takim këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, të cilës i është dhënë nënshtetësia e Shqipërisë. Në këtë...

Për mbrojtje nga ortekët, JICA pyllëzon Restelicën

Agjencia për Zhvillim Ndërkombëtar e Japonisë - JICA, po zhvillon një projekt pune për parandalimin e fatkeqësive dhe menaxhimin e emergjencave. Ky projekt ka...

Lajmet e Fundit