7.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Po kërkohej për dhunim, policia arrin ta kap 27 vjeçarin nga Prizreni

Policia e Kosovës ka arrestuar një 27 vjeçar nga Prizreni i cili po kërkohej për veprën penale “Dhunim”.

Sipas policisë, të njëjtit i është caktuar masa paraburgimi prej 30 ditësh.

Arrestohet një person i kërkuar për veprën penale “Dhunimi”, i caktohet paraburgimi prej 30 ditësh

Pas arrestimit të personit të kërkuar ai është dërguar para gjyqtarit kompetent, i njëjti është përcjell për në burgun e Prishtinës.

Njoftimi i plotë:

Me datë 07 Nëntor 2022, rreth orës 14:00 Njësiti për realizimin e urdhëresave të gjykatës të Stacionit Policor Prizren , ka lokalizuar dhe ka arrestuar personin O. G (27 vjeçar) nga Prizreni, i kërkuar me urdhër arrest të gjykatës për veprën penale “Dhunimi “.

Pas arrestimit të personit të kërkuar ai është dërguar para gjyqtarit kompetent , Gjykata ka caktuar masën e paraburgimit për 30 ditë për të dyshuarin.

I njëjti është përcjell për në burgun e Prishtinës.

Më Shumë

Flamuri dhe qeni

Ben Blushi Duhet të ketë shumë raste në histori kur qeni ka ngrënë flamurin. Nga natyra qentë kërkojnë gjithmonë të kapin diçka që qëndron më lart...

Zelensky: Rusët po planifikojnë diçka në jug

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, njoftoi mbrëmë në kanalin e tij Telegram, se forcat ruse “megjithë humbjet jashtëzakonisht të larta, ende po përpiqen të avancojnë...

Lajmet e Fundit