-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Shtrenjtohen vezët në Kosovë, arrin çmimin mbi 5 euro

Në dhjetëditëshin e parë të muajit, qytetarët po vazhdojnë të furnizohen me gjëra ushqimore.

Secili prej tyre që është furnizuar me vezë ka vërejtur një ndryshim tek fatura totale.

Kjo pasi ditëve të fundit, çmimi i vezëve në vend ka pësuar rritje.

Dikund po shitet 4.60 kompleti e dikund mbi 5 euro.

Ky ndryshim i çmimit nuk po ju pelqen qytetarëve.

“Vezët e katunit kanë qenë përpara 5 euro e sot i merr këto tjerat. duhet me dal inspektorat me dal ma shumë e ne u kontrollu çmimet”, tha ky qytetar.

Previous article
Next article

Më Shumë

Rita Ora pozon e zhveshur nga sauna (Foto)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është gati të publikojë këngën e saj të parë për këtë vit më 27 janar. “You Only Love...

Ultimatumi i Ronaldo-s që çoi në distancimin nga Jorge Mendes

Ndarja mes Cristiano Ronaldo-s dhe Jorge Mendes është një temë që po flitet prej kohësh. Këtë e ka konfirmuar edhe gazeta “El Mundo” në...

Lajmet e Fundit