5.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

17 vjeçari në Prizren ther me thikë vëllain e tij të mitur, dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Prizrenit, ku për motive ende të panjohura gjatë një mosmarrëveshjeje mes dy vëllezërve, ka mbetur i therur me thikë një 15-vjeçar

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës së Spitalit Rajonal në Prizren kanë bërë me dije se i mituri është dërguar atje me plagë që dyshohet t’i jenë shkaktuar nga një mjet i mprehtë, teksa ai ishte transferuar në spital nga një qytetar i cili e kishte gjetur viktimën të përgjakur në rrugë.

Pas intervenimit të stafit mjekësor, gjendja shëndetësore e 15-vjeçarit është stabilizuar dhe ai ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

Lidhur me rastin është njoftuar edhe Policia e Kosovës të cilët kanë shkuar në Emergjencë, ku kanë marrë deklaratën e viktimës dhe dëshmitarit.

Sinjali mëson se bazuar në dëshminë e të miturit, pas një konflikti verbal me vëllain e tij, po ashtu të mitur, ky i fundit kishte shpërthyer në dhunë fizike duke e goditur me grushte e më pas dyshohet se e ka therur me thikë.

Menjëherë pas kryerjes së veprës, 17-vjeçari është larguar nga vendi i ngjarjes për në drejtim të panjohur.

Njësitë policore kanë arritur që të lokalizojnë vendndodhjen e të dyshuarit dhe i njëjti është arrestuar. Po ahstu gjatë kontrollit trupor, të miturit i është gjetur një thikë e cila është sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

17-vjeçari është intervistuar nga hetuesit policorë në praninë e prindit dhe avokatit të tij mbrojtës.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që i dyshuari të hetohet në liri për veprën penale ‘Lëndim i lehtë trupor’.

Më Shumë

Totaj shpreh mirënjohje për Luksemburgun që po përkrah Prizrenin në projekte të ndryshme

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur shefin e misionit të Luksemburgut në Kosovë, Eric Dietz, me të cilin ka diskutuar për...

Arrestohet për kanosje një person në Damjan të Hasit, i konfiskohen dy revole me 30 fishekë

Një 32-vjeçar është arrestuar nën dyshimin se ka kanosur një person derisa Policia e Kosovës ia kanë konfiskuar dy revole me 30 fishekë. Ngjarja ka...

Lajmet e Fundit