16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Shtatë të vdekur nga një aksident në Gjermani

Të shtunën pasdite në Thuringen të Gjermanisë ka ndodhur një aksident. Nga ky aksident  kanë ndërruar jetë shtatë persona.

Siç raporton MDR, duke cituar policinë, pas përplasjes së tri makinave në një rrugë federale midis Schönstedt dhe Bad Langensalza, të gjitha automjetet e përfshira kanë marrë flakë, dy persona të tjerë janë plagosur rëndë.

Sipas kësaj, një veturë për shkaqe ende të paqarta kishte përplasur veturën përballë dhe pastaj dy makina të tjera, shkruan 20minuten.

 

 

Tashmë janë duke u hetuar shkaqet që quan deri te ky aksident në autostradë, derisa të dielën një ekspert duhet të rishqyrtojë vendin e aksidentit pranë Bad Langensalza në perëndim të shtetit.

Sipas zjarrfikësve, përveç të vdekurve, ka edhe tre të lënduar. Policia thotë se njëri prej tyre është ende në rrezik për jetën. Deri tani nuk ka të dhëna për asnjë identitet të viktimave, shkruan 20minuten.

Më Shumë

Haradinaj: Me Aleancën në qeverisje, Prizrenit do t’ia japim mundësinë për ta zhvilluar kapacitetin e tij ekonomik

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në Kuvendin e Punës së degës së AAK-së në Prizren, duke...

Kastrati: SHBA përkrahësi më i madh i Kosovës

Kryetari i Malishevës, Ekrem Kastrati, këto ditë po qëndron në SHBA, në New York, për vizitë zyrtare. Ai u prit nga anëtari i Këshillit...

Lajmet e Fundit