11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Osmani deklarohet pas takimit me Edi Ramën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmanii, ka shkruar pas takimit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, të enjten në Prishtinë.

Ajo ka thënë se me Ramën kanë diskutuar për  proceset e ardhshme në agjendën ndërkombëtare, me fokus në Samitin e NATO-s dhe Samitin e Procesit të Berlinit

”Me Kryeministrin Edi Rama diskutuam sot proceset e ardhshme në agjendën ndërkombëtare, me fokus në Samitin e NATO-s dhe Samitin e Procesit të Berlinit“, ka shkruar Osmani.

Po ashtu është folur edhe për raportet në mes dy shteteve.

“Forcimi i mëtejmë i bashkëpunimit në mes të dy shteteve tona është në të mirë të qytetarëve tanë dhe në të mirë të së ardhmes sonë të përbashkët euroatlantike“, ka thënë ajo.

Nuk dihet nëse do të ketë takim mes kryeministrit Albin Kurti dhe Edi Ramës. /Gazeta Express

Më Shumë

Historike: Atalanta fiton Europa League

Italianët kanë mposhtur Leverkusenin në finalen e Dublinit me rezultatin 3-0 duke siguruar trofeun e parë evropian në historinë e tyre Atalanta fiton Europa League...

Shkurte Fejza feston jubileun: 25 vjet në robëri, 25 vjet në liri

Në kohën kur Kosova ishte nën okupimin serb, zëri i saj shërbeu si motiv për çlirim. Në kohën kur liria ka zbarkuar, këngët e...

Lajmet e Fundit