33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Ia dëmtoi gomat dy veturave zyrtare, arrestohet i dyshuari në Rahovec

Një person është arrestuar dje në Rahovec, pasi dyshohet se i ka dëmtuar me mjet të mprehtë gomat e dy veturave zyrtare.

Ai është dërguar në mbajtje.

“ASGJËSIM APO DËMTIM I PASURISË – Rahovec,21.10.2023-20:43. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti kishte dëmtuar me mjet të mprehtë gomat e dy veturave zyrtare. Pas kryerjes së veprës penale, i dyshuari ishte larguar nga vendi i ngjarjes me një automjet. Rreth orës 22:30 patrulla policore kishte arritur që ta  arrestoj të dyshuarin e lartcekur. Pas intervistimit me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari dërgohet në qendrën e  mbajtjes.”

Më Shumë

Dëshmitari Zyrapi thotë se ngjarja në Rahovec s’kishte të bënte me Shtabin e Përgjithshëm

Dëshmitari i 75-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), Bislim Zyrapi, edhe të mërkurën po vazhdon dëshminë në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri...

Kurti: NATO-n e duam në Kosovë dhe Kosovën në NATO

Heqja e vizave, regjimi i stikersave, regjistrimi i energjisë elektrike në veri, investimet në energjetikë e shëndetësi kanë qenë disa nga temat të cilat...

Lajmet e Fundit