22.8 C
E diel, 19 Maj, 2024

Salah po kërcënon hegjemoninë e Ronaldos e të Messit

Paraqitja impresive e sulmuesit të Liverpoolit, Mohamed Salah, në fitoren 5:2 ndaj Romës, të martën, e ka çuar skuadrën e tij në prag të kualifikimit në finale të Ligës së Kampionëve dhe njëkohësisht ai është duke kërcënuar seriozisht dominimin e Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos për çmimin “Topi i artë”.

Sulmuesi egjiptian shënoi dy gola të shkëlqyer në pjesën e parë kundër ish-skuadrës së tij për të ndihmuar Liverpoolin drejt një fitoreje të thellë në “Anfield Road” në ndeshjen e parë gjysmëfinale. Ai asistoi edhe dy gola tjerë në pjesën e dytë për t’i vënë kapak paraqitjes së madhe të tij.

Rëndësia e Salahut u demonstrua më tepër me faktin se Roma shënoi dy gola, që i japin shpresë për përmbysje të rezultatit, në momentin kur Salah ishte zëvendësuar.

Sulmuesi egjiptian ka arritur në shifrën e 43 golave në të gjitha garat këtë stinor, duke qenë një gol para Cristiano Ronaldos së Real Madridit dhe dy para Lionel Messit të Barcelonës.

Haradinaj: Rahoveci e dëshmoi kontributin ndaj Atdheut përmes shumë luftëtarëve të zotë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në shënimin e Ditës së Dëshmorëve në Komunën e Rahovecit. Haradinaj ka...

Në Trepçë nuk ndriçon Ylli

Trepça ka shënuar fitore ndaj Yllit në ndeshjen e tretë finale me shifrat 85-78. Çerekun e parë e dominoi Ylli me shifrat 21-11, teksa në...