13.8 C
E hënë, 6 Maj, 2024

Kosova humbet miqësoren ndaj Jordanisë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka pësuar humbje në stadiumin “Fadil Vokrri” në miqësoren kundër Jordanisë (0-2).

Pavarësisht largimit të përzgjedhësit Bernard Challandes, futbollistët “dardanë” nuk o këndellen as në miqësoren ndaj një kundërshtar jo edhe aq të fortë. Kosova në këtë ndeshje u drejtua nga përzgjedhësi i përkohshëm Primozh Gliha.

Në minutën e 18-të, Faisal shënoi gol nga largësia i ndihmuar edhe nga një devijim i mbrojtësit Betim Fazlij. Kosova është mundur të rikthehet në lojë, por disa raste nuk u shfrytëzuan dhe pjesa e parë përfundoi me rezultat 0-1.

Në pjesën e dytë, Koova pati iniciativën dhe regjisori shumë raste shënimi, por Vedat Muriqi, Valon Berisha e Edon Zhegrova nuk i konkretizuan. Muriqi madje e goditi edhe shtyllën, por assesi futbollistët “dardanë” nuk patën mundësi të dërgojnë topin në rrjetën e portierit kundërshtar. Në anën tjetër, Dardour realizoi edhe golin e dytë pesë minuta para përfundimit të kohës së rregullt. Në minutat shtesë, Al-Raëabdeh u ndëshkua me karton të kuq.

Kosova të dielën e zhvillon ndeshjen e fundit kualifikuese për Kupën e Botës kundër Greqisë në Athinë.

Vdes një 60 vjeçar në Prizren, pësoi sulm në zemër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë mëngjesit të sotëm në Prizren, ku një person është gjetur pa shenja jete në një hotel. Bëhet fjalë...

Malishevë: Dyshohet se vazhdimisht ushtroi dhunë psikike dhe tentoi ta rrah nënën, arrestohet

Është arrestuar një mashkull në Malishevë, pasi dyshohet se vazhdimisht ka ushtruar dhunë psikike, si dhe ka tentuar ta sulmonte fizikisht nënën e tij. Policia...