17.8 C
E hënë, 16 Shtator, 2024

Rexhbeçaj e nis për mrekulli sezonin në Bundesliga, realizon një gol spektakolar

Elvis Rexhbeçaj e ka nisur për mrekulli sezonin e ri në elitën e futbollit gjerman Bundesliga.

Mesfushori me prejardhje nga Kosova ka realizuar një gol spektakolar në ndeshjen mes skuadrës së tij Augsburg dhe Borussia Moenchegladbach.

Pjesa e parë ka përfunduar 3-3, derisa golin e parë për Augsburgun e realizoi mesfushori kosovar.

Ishte minuta e 29-të e ndeshjes, kur Rexhbeçaj realizoi një gol spektakolar nga distanca me një gjuajtje tejet të fuqishme për 1-2.

Ky ishte goli i parë këtë edicion për Rexhbeçajn, derisa për Augsburgun titullar është edhe sulmuesi kosovar Mërgim Berisha. /Telegrafi/

Qeveria e Kosovës miraton ndryshimet në Ligjin për Byronë për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

Qeveria e Kosovës i ka miratuar të mërkurën disa ndryshime në Ligjin për Byronë për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme, pasi Gjykata Kushtetuese e...

Moti sot me temperatura deri në 15 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, ku vranësirat vende-vende...