-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

A do të befasojë Maroku edhe Francën?

Pas gjysmëfinales së mbrëmshme ndërmjet Kroacisë dhe Argjentinës, sonte vjen gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës ‘Katar 2022’, ku përballen befasia më e madhe e këtij Botërori, Maroku dhe Franca.

 

Maroku dhe ‘Gjelat’ do të përplasen sonte në sfidën për të siguruar ‘vizën’ për finalen e madh të këtij Botërorit 2022.

Kampionët në fuqi të Botës, synojnë ta thyen Marokun, kjo e fundit ka çuar të shpija edhe Kombëtaret e mëdha si Spanjën dhe Portugalinë.

Marokianët me mbrojtjen e hekurt dhe kundërsulmet e shpejta, do të provojnë që të bëjnë një tjerë sensacion kundër Francës.

Skuadra e Didier Deschamps, e cila në çerekfinale eliminoi Anglinë, llogaritët favorit në duel me Marokun të paktën në letër, megjithatë, ky mision për francezët nuk do të jetë aspak i lehtë përball një Maroku që në turne më të madh në botën e futbollit ka treguar nuk thyhet lehtë.

Ndeshja Franca-Maroku nis në orën 20:00

Më Shumë

Kryeziu për planin franko-gjerman: Marrëveshja është negociuar e finalizuar

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka thënë se retorika populiste nuk mund të ketë ndikim te plani franko-gjerman, pasi që ky proces ka...

Pakënaqësitë për vlerën e koeficientit të pagave – sindikalistët dërgojnë 18 ankesa te Avokati i Popullit, Kushtetuesja nuk ka pranuar asnjë

Në fund të vitit të kaluar ishte miratuar Ligji i ri i Pagave për punëtorët e sektorit publik, derisa ditë më parë ishte caktuar...

Lajmet e Fundit