10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

A e dini se Putini kishte qëndruar në Kosovë?

Pushtimin e Ukrainës, Vladimir Putin po e krahason me bombrdimet që NATO-ja ia kishte bërë Serbisë për ta pavarësuar Kosovën.

Por, presodenti rus kishte qëndruar edhe vet në Kosovë në vitin 2001, për t’i mbeshtetur trupat paqeruajtëse nga vendi i ti, përcjell Klankosova.tv.

Ai o qëndroi në Kosovë me 17 qershor 2001.

Detajet i sjell kronika e 20 vjetorit të vizitës së tij:

Më Shumë

Sekuestrohen dhjetëra kavanozë mjaltë dhe 40 kg kaçkavall në Prevallë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të shtunën ka sekuestruar dhjetëra kavanozë mjaltë dhe 40 kilogramë kaçkavall në Prevallë të Prizrenit. Ato...

Kërcet ‘dajaku’ në Parlamentin e Senegalit (video)

Gjatë një seance gjyqësore në Parlamentin e Senegalit ka degraduar debati duke përfunduar me përleshje mes dy deputetëve. Derisa ishin duke folur për buxhetin njëri...

Lajmet e Fundit